logo
Szukaj

Strona Główna

„Gra o tron”- George R.R. Martin

user CorsiT logo

CorsiT

Z Nocnej Straży wysłani zostają trzej bracia, którzy mieli rozprawić się ze złodziejami okradający braci w czerni. Dowództwo nad zwiadowcami obejmuje Waymar Royce. Kiedy podczas wędrówki znajdują obozowisko dzikich, postanawiają sprawdzić, czy grozi im niebezpieczeństwo, okazuje się jednak, że w obozie nikogo nie ma. Nagle w lesie robi się zimno, które sprowadzają ze sobą Inni. Mają oni porcelanową skórę i niebieskie oczy. Do walki z nimi staje Royce, lecz przegrywa to starcie i umiera. Przestraszony, jeden ze zwiadowców postanawia uciec z przeklętego miejsca, na jego drodze staje mu niedawno zabity – Waymar Royce, który przybrał postać niebieskookiej zjawy i uśmierca swojego kompana.

Tylko ostatniemu ze zwiadowców udaje się uciec, niestety po opuszczeniu lasu zostaje on ujęty i wysłany na wyrok sprawiedliwości lorda Północy – Neda Starka. Natomiast w Pentos szykuje się wielkie świętowanie, w którym weźmie udział młoda Daenerys Targaryen. Dziewczyna przez cały czas musi uciekać wraz z bratem, aby bronić się przed prześladowaniami. Na przyjęciu ma dojść do zapoznania Daenerys z khalem Drogo. Viserys- brat dziewczyny, pragnie, aby poślubiła ona starszego od siebie khala Drogo, aby on, dzięki wielkim znajomością chce zdobyć Żelazny Tron. Jak dalej potoczą się losy bohaterów? Co mają wspólnego ze sobą te dwie historie? Tego dowiedzcie się już sami.

Zwolennicy fantasy, odnajdą tu wszystko ,czego zapragnie ich dusza. Dokładne opisy zdarzeń powodują, że nagle stajemy się uczestnikami wielkiej uczty lub starcia wrogów. Wyobrazić sobie można jedwabne stroje lub koronkowe hafty na obrusach.

Zachwyca również fabuła wszystkich serii. Największym zaskoczeniem jest już, tak legendarna śmierć jednego z głównych bohaterów. Każda część wnosi do historii coś innego, coś, co powoduje, że chce się czytać więcej. Fantastyczna lektura.


Wasze opinie:

„Oryginalność, oryginalność i jeszcze raz oryginalność. Jedno słowo, które opisuję całą serię książę „Gry o tron”. Nic nie jest w nich oklepane, bogate są w nowe postacie, dotąd nieznane w świecie fantasy. Prowadzona narracja powoduje, że tekst staje się niesamowicie prosty do zrozumienia, dzięki czemu czytanie nie ma końca. Z chęcią zasiadam do każdej z tych książek i za każdym razem odnajduje w niej coś nowego”.

Dariusz, Koszalin

strona www