logo
Szukaj

Strona Główna

„Love, Rosie” - Cecelia Ahern

user CorsiT logo

CorsiT

Cecelia Ahern wydała wcześniej tę książkę pt. „Na końcu tęczy”. Głównymi jej bohaterami jest para przyjaciół z dzieciństwa – Rosie Dunne i Alex Stewart. Od najmłodszych lat spędzali oni ze sobą każdą wolną chwilę, a w wieku dojrzewania wpadali wspólnie w różne tarapaty, będąc dla siebie zawsze oparciem.

Niestety ich przyjaźń zostaje wystawiona na wielką próbę, kiedy to Alex wraz z rodzicami musi przenieść się do Bostonu. Przez ten czas para kontaktuje się ze sobą niemal codziennie, wysyłają sobie listy, wiadomości SMS, e-maile, chatują i dzwonią do siebie.

I właśnie to wyróżnia tą książkę, nie zawiera ona, jak wszystkie, opisów sytuacji, miejsc lub samych bohaterów, jest po prostu zbiorem korespondencji Rosie i Alexa, nie tylko pomiędzy sobą, ale i rodziną, przyjaciółmi, a nawet zawarte są w niej pisma urzędowe.

Zakończenie tej historii niech pozostanie dla Was zagadką, ponieważ to ono przyniesie najwięcej emocji, których nie warto zdradzać już teraz. „Love, Rosie” to książka warta uwagi. Wzrusza i rozśmiesza do łez. Ma w sobie coś wyjątkowego, co powoduje, że nie można oderwać się od niej. Kierowana głównie dla kobiet, mimo to, przeczytać powinien ją każdy, ponieważ wskazuje to, co powinno być dla nas najważniejsze w życiu oraz wytyka błędy popełniane przez ludzi, które mogłyby stać się drogą do szczęścia.


Wasze opinie:

"Love, Rosie - czytałam już dwa razy, a niedługo będę przymierzać się do następnego. W pewien sposób bardzo zżyłam się z bohaterami, których losy nie były mi obojętne już od samego początku. Może to i śmieszne, ale niemiłosiernie wściekałam się, kiedy Rosie i Alex podejmowali złe decyzje, tak, jakbym nie mogła się pogodzić z tym, że nie zawsze sprzyja nam w życiu szczęście. Idealna lektura na zimowe wieczory pod kocem z filiżanką gorącej czekolady, wspaniale poprawia nastrój, ale też daje do myślenia. Bardzo polecam."

Ewa, Gryfice

strona www