logo
Szukaj

Strona Główna

„Bezpieczna przystań” - Nicholas Sparks

user CorsiT logo

CorsiT

W romantycznej opowieści Nicholasa Sparksa poznajemy młodą kobietę o imieniu Kate. Przeprowadza się ona do miasteczka Southport, aby zapomnieć o brutalnej przeszłości. Odreagowaniem jest dla niej praca w lokalnej restauracji. Przez dłuższy czas sprawia wrażenie zamkniętej w sobie, bojaźliwej i mało towarzyskiej. Jej życie zaczyna się zmieniać wraz z poznaniem Alexa, który prowadzi sklep i samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Katie chętnie spędza z nimi czas, niestety nadal boi się zaangażować w poważny związek. Kobieta będzie musiała wybrać pomiędzy wyjawieniem prawdy, a pozornie szczęśliwym i spokojnym życiem w kłamstwie.

Mimo spokojnego tła historii, na który składa się spokojne miasteczko, zwykłe, codzienne życie książka potrafi wzbudzić napięcie. Przeszłość głównej bohaterki niezwykle mąci w jej sercu, a w późniejszym czasie w relacji między Alexem. „Bezpieczna przystań” to książka, którą z pewnością, miłośniczki romantycznej miłości przeczytają jednym tchem. Bardzo swobodna i lekka stylistyka oraz forma pisania Nicholasa Sparksa nadają opowieści prosty, a jednocześnie wyjątkowy charakter.


Wasze opinie:

„Bezpieczna przystań to kolejna romantyczna opowieść Sparksa w mojej kolekcji. Bardzo dobrze czyta się jego książki, jest on jednym z moich ulubionych pisarzy. Opowieści są bogate w bohaterów, z którymi każdy z nas mógłby w jakiś sposób się utożsamić. I właśnie w tej książce ja odnalazłam swoją historię. Jej zakończenie przyprawiło mnie o łzy. Piękna opowieść, którą polecam każdej kobiecie”.

Luiza, Wrocław

strona www